2020 m. sausio - gruodžio mėn.
KVIEČIAME UŽSISAKYTI

EP Akmuo zmogaus gyvenime 778fe

Edukacinė programa
„Akmuo žmogaus gyvenime“
Nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 16 d.
Trukmė 1 val. 30 min.
Bilieto kaina 2 Eur

Programa skirta Panevėžio švietimo
įstaigų vaikams (nuo 6 iki 10 metų).

Edukacinė programa susideda iš dviejų dalių: teorinės ir praktinės.
Teorinėje dalyje, skaidrių pagalba, vaikai sužinos, kokią simbolinę ir materialinę vertę lietuvių kultūroje turi akmenys, kiek ir kokių Lietuvoje žinoma mitologinių akmenų, kokį vaidmenį akmuo atliko visoje lietuvių liaudies tautosakoje: padavimuose, pasakose, patarlėse, dainose, ar Panevėžio Senvagėje buvo rastas aukuro akmuo? O taip pat kalbėsime apie piešimo ant akmenukų istoriją ir atlikimo techniką.

Praktinėje dalyje ant  akmenukų vaikai pieš senuosius lietuvių raštus t. y. šviesą, judėjimą, gyvybingumą simbolizuojančius ženklus: įvairias saulutes, žvaigždutes, sūkurėlius, žalčiukus.

Kaip atsirado zeme web 92822

Edukacinis šešėlių teatro spektaklis „Kaip atsirado žemė“

Edukacinė programa aktuali pradinių klasių mokiniams. Edukacijos metu per meninę teatro formą supažindinsime su lietuvių liaudies sakmėmis ir atskleisime šešėlių teatro galimybes. Šešėlių teatras – vienas seniausių lėlių teatro rūšių į Europą atkeliavęs iš senovės Tolimųjų Rytų šalių apie 1767 m. Tuomet jis turėjo netik didžiulį ekraną, bet ir dažytas jaučio odos figūras. Tai paslaptingas, įdomus reiškinys, turintis dideles meninės raiškos galimybes. Šiandien jis patrauklus dar ir todėl, kad neįmantrų, nesudėtingą šešėlių teatrą gali susikurti kiekvienas. Pirmoje renginio dalyje mokiniai matys šešėlių teatro spektaklį pagal etnografo Norberto Vėliaus užrašytą lietuvių liaudies etnologinę sakmę „Kaip atsirado žemė“. Dalyviai pamatys populiariausius veikėjus: Dievą - kūrėją, na ir Velnią – nepailstantį griovėją... ir sužinos kuo baigėsi gėrio ir blogio kova. Po spektaklio kartu su mokiniais žaismingai diskutuosime apie tai kaip baltai aiškino įvairius gamtos reiškinius. Kadangi dažniausiai lietuvių liaudies sakmės neilgos, nesudėtingos struktūros jas lengva įsiminti ir atkartoti. Todėl antroje renginio dalyje mokinius kūrybinėse dirbtuvėse supažindinsime su dar trimis lietuvių liaudies sakmėmis („Nukalta saulė“, „Vilko bajorystės dokumentai“, „Paukščių karaliaus rinkimai“) ir pakviesime į teatro dirbtuves. Pasirinkę vieną iš pateiktų sakmių, išsamiai aptarsime jos turinį, eigą, prasmę, reikšmę ir veikėjus. Po aptarimo visi kartu gaminsime šešėlių teatro lėles bei vaidinsime.

Kviečiame mokinius susipažinti su šešėlių teatro galimybėmis ir jo kūrimo principais. Suteiksime tam reikalingas sąlygas: profesionalią kūrybinių dirbtuvių erdvę ir pažintinę medžiagą. Išmokysime pasigaminti reikalingas lėles, vaidybinę dėžutę, kurti personažus ir vaidinti su šešėline lėle.

Renginio informacija

Kategorijos: Lėlių teatras; Skirta klasėms: 1-4. "  Edukacinė programa įtraukta į kultūros paso paslaugų programą.

Kaina mokiniui: 5 Eur.

Trukmė: 60 min.

Programos autorė Renginių organizatorė Kristina Šimonytė Christensen kro@pankultura.lt

Užsakymai priimami: tel. 8-61537416 veiklos administratorė Jolanta Akšonaitienė