KVIEČIAME APSILANKYTI PANEVĖŽIO BENDRUOMENIŲ RŪMUOSE IR

SUSIPAŽINTI SU RŪMŲ VEIKLA!
 

516 facebookui horizontalus bb95c

516 Aukštaitijos Sostinės Gimtadienis. #PanevėžysJuda

2019 m. rugsėjo 6,7, 8 dienomis miestas švęs savo 516-ąjį gimtadienį. Tema: Panevėžys juda. O panevėžiečiai juda visomis prasmėmis- kurdami, sveikai gyvendami, sportuodami, šokdami, dainuodami, atnaujindami miesto infrastruktūrą, gražindami ir remontuodami savo miestą, čia gyvendami ir dirbdami. Į miesto gimtadienio programą įtraukiamas mokslas, technologijos, robotika, menai.

Šventės organizatoriai miesto savivaldybė ir Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai kviečia įsilieti į trijų dienų renginių sūkurį ir aktyviai dalyvauti šventėje. Veiksmas suksis aplink Laisvės aikštę, Senvagę, Bendruomenių rūmus, Urbšio gatvę.

Rugsėjo 6 d. (penktadienį) 12 val. šventinė vėliavos pakėlimo ceremonija.

Rugsėjo 7 d. (šeštadienį) 13-16 val. miestiečių pramogos, interaktyvios veiklos, menininkų pasirodymai.

19 -22.30 val. Penktadienio vakaro koncertas.

Rugsėjo 7 d. 18.30- 20.30 Šventinė eisena miesto gatvėmis JUDA VISI.

Rugsėjo 7 d. 21-23 val. Didysis 516 Gimtadienio koncertas.

Rugsėjo 7, 8 d. Tarptautinės sporto varžybos.

Rugsėjo 8 d. 13-16 val. Tarptautinis Baltijos šalių tautinio meno festivalis ,,Prie Nevėžio“. Laisvės aikštėje.

Dalyvių registracija vyksta:

Pėsčiųjų eisena (renginio laikas 09.07. 18.30 - 20.30 val.) - el. p. laima@pankultura.lt, tel. 8 615 55713 (švietimo, mokslo, kultūros, verslo institucijas, pavienius žmones, grupes, bendruomenes ir kt.) kontaktinis asmuo- Laima Sereikienė.

ANKETA -  spausti čia, pildyti.

Motorizuota eisena (renginio laikas 09.07. 18.30 - 20.30 val.) –el. p. it@pankultura.lt, tel. 8 603 95557 (motociklai, automobiliai, karinė technika ir kt.) kontaktinis asmuo Paulius Preibys.

ANKETA -  spausti čia, pildyti.

Edukacinės, interaktyvios veiklos, meninės programos (renginio laikas  09.07. 13-16 val.). Registracija el. p. projektai@pankultura.lt, tel. 8 698 14970 kontaktinis asmuo Judita Kačinskaitė.

ANKETA - spausti čia, pildyti.

Vaikų ir jaunimo koncertas „Panevėžyje gyventi gera“ (renginio laikas 09.06. 16-19 val.) Registracija el. p. renginiuorganizavimas@pankultura.lt, tel. 8 682 46901  kontaktinis asmuo Nijolė Kubiliūnienė.

ANKETA - spausti čia, pildyti.

Tradiciją tęsia dienraštis „Sekundė“ – organizuodama netradicinių inovatyvių plaukimo priemonių varžybas „Laivas-improvizacija 2019”. Kviečiame dalyvauti, pademonstruoti savo išradingumą, kūrybiškumą gaminant ar pritaikant bet kokį daiktą, kuris, Jūsų manymu, gali plaukti: bliūdą, rastą, plaustą, laivą, ir pristatant linksmą jo įgulą, idėją. Tai gali būti puiki  Jūsų įmonės, bendrovės, įstaigos ar asmeninė reklama. Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 685 76830, el. p. laurynas@onmedia.lt.

SEKITE  PASKYRĄ FACEBOOKE IR STEBĖKITE NAUJIENAS KASDIEN!Saulėta Vasarvidžio (Joninių) šventė Panevėžyje!

Birželio 23 dieną Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai sukvietė panevėžiečius ir miesto svečius į Skaistakalnio parką, kuriame vyko gražiausias vasaros renginys – Vasarvidžio (Joninių) šventė.
Susirinkusiuosius jau 17 val. pasveikino pirmieji šventės muzikos garsai. Į šventę panevėžiečius ir miesto svečius kvietė kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškos muzikos kapelos „Nevėžis“, „Pokūda“, „3D“. Visus ateinančius į šventę pasitiko mergaitės su tyro vandens sklidinais ąsočiais ir drobiniais rankšluosčiais, nes, kaip žinoma, į šventę visi privalo atvykti nusiprausę.
Nuaidėjus iškilmingai ragų fanfarai ir nuskambėjus folkloro kolektyvo „Pulkelis“ unikaliai atliekamoms sutartinėms, žiūrovus tradicinių šokių mokė Bendruomenių rūmų meno mėgėjų kolektyvai „Linas“, „Grandinėlė“, „Gija“, „Sidabra“, „Čiūto“, „Siaustinis“ ir „Smiltelė“.
Šventės svečių laukė Nevėžio upės krantinėje įsikūręs Senųjų amatų ir žolynų kiemas, kur kiekvienas galėjo susipažinti su įvairiomis žolelėmis ir jų galiomis, paskanauti stebuklingos Joninių arbatos, išmokti kupoliauti, velti vilną, žiesti puodus, pinti juostas ir vainikėlius, nusidrožti iš medžio suvenyrą, sužinoti kalvio paslapčių.
Šventės duris tradiciškai atvėrusi Jonų karčiama siūlė įvairų lietuviško kulinarinio paveldo meniu. Vaikų kieme smagiai laiką leido mažieji šventės žiūrovai – dalyvavo edukacinėse programose, žaidimuose, stebėjo Lėlių vežimo teatro spektaklį, o Gyvūnų kiemas mažųjų laukė su avytėmis ir karališkaisiais triušiais. Norintieji galėjo pasivažinėti žirgais kinkyta karieta, Lėlių vežimo teatro linksmuoju traukinuku, linksmintis atrakcionuose. Nevėžio krantinėje veikė tautodailininkų ir prekybininkų mugė.
Vasarvidžio šventėje tradiciškai buvo pasveikinti varduvininkai. Vakarop, saulei leidžiantis, dominavo visi lietuviškų Joninių tradicijų ir papročių elementai – vyko saulutės sodinimo ceremonija, vainikėlių mėtymas ant Kupolės, pagarbinta ugnis, augmenija, buvo uždegtas Joninių laužas, plukdomi vainikėliai, vyko būrimai žolynų kiemuose.
Kaip ir kiekvienais metais, Vasarvidžio pyragų stalas pasipuošė miestiečių suneštais gardžiais, kvapniais ir gaiviais pyragais. Pyragus kepė robotikos centro „Robolabas“ vadovė Vaida Šiaučiūnė, Danguolė Kalvaitienė, „Kapučino kavos ir šimtalapių namų“ direktorė Miglė Janulionytė, Renata Ciplienė, Jolanta Silgienė ir Senvagės seniūnaitė Rasa Bulovienė, kuri ir laimėjo pagrindinę pyragų konkurso nominaciją „Vasarvidžio nakties sapnas“. Įspūdingo dydžio pyragais visus vaišino Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai.
Stebuklingą naktį žiūrovus scenoje linksmino Jungėnų kaimo kapela (Kalvarija), Violeta ir Vilius Tarasovai (Klaipėda), o ištvermingiausieji paparčio žiedo ieškojo ir kojas miklino naktišokiuose su DJ Jovani (Jonu Nainiu).
Renginį vedė liaudies tradicijų puoselėtoja, Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centro vadovė edukologė Aušra Sidorovienė. Šventės organizatoriai: Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai; rėmėjai – „Kalnapilis nealkoholinis“ ir „Vilniaus duona“. Informaciniai rėmėjai – „Panevėžio kraštas“, „Sekundė“ ir kt.
Nuotraukos web 325cf