KVIEČIAME APSILANKYTI PANEVĖŽIO BENDRUOMENIŲ RŪMUOSE IR

SUSIPAŽINTI SU RŪMŲ VEIKLA!
 

Saulėta Vasarvidžio (Joninių) šventė Panevėžyje!

Birželio 23 dieną Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai sukvietė panevėžiečius ir miesto svečius į Skaistakalnio parką, kuriame vyko gražiausias vasaros renginys – Vasarvidžio (Joninių) šventė.
Susirinkusiuosius jau 17 val. pasveikino pirmieji šventės muzikos garsai. Į šventę panevėžiečius ir miesto svečius kvietė kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų liaudiškos muzikos kapelos „Nevėžis“, „Pokūda“, „3D“. Visus ateinančius į šventę pasitiko mergaitės su tyro vandens sklidinais ąsočiais ir drobiniais rankšluosčiais, nes, kaip žinoma, į šventę visi privalo atvykti nusiprausę.
Nuaidėjus iškilmingai ragų fanfarai ir nuskambėjus folkloro kolektyvo „Pulkelis“ unikaliai atliekamoms sutartinėms, žiūrovus tradicinių šokių mokė Bendruomenių rūmų meno mėgėjų kolektyvai „Linas“, „Grandinėlė“, „Gija“, „Sidabra“, „Čiūto“, „Siaustinis“ ir „Smiltelė“.
Šventės svečių laukė Nevėžio upės krantinėje įsikūręs Senųjų amatų ir žolynų kiemas, kur kiekvienas galėjo susipažinti su įvairiomis žolelėmis ir jų galiomis, paskanauti stebuklingos Joninių arbatos, išmokti kupoliauti, velti vilną, žiesti puodus, pinti juostas ir vainikėlius, nusidrožti iš medžio suvenyrą, sužinoti kalvio paslapčių.
Šventės duris tradiciškai atvėrusi Jonų užeiga siūlė įvairų lietuviško kulinarinio paveldo valgiaraštį. Vaikų kieme smagiai laiką leido mažieji šventės žiūrovai – dalyvavo edukacinėse programose, žaidimuose, stebėjo Lėlių vežimo teatro spektaklį, o Gyvūnų kiemas mažųjų laukė su avytėmis ir karališkaisiais triušiais. Norintieji galėjo pasivažinėti žirgais kinkyta karieta, linksmuoju Lėlių vežimo teatro traukinuku, linksmintis atrakcionuose. Nevėžio krantinėje veikė tautodailininkų ir prekybininkų mugė.
Vasarvidžio šventėje tradiciškai buvo pasveikinti varduvininkai. Vakarop, saulei leidžiantis, dominavo visi lietuviškų Joninių tradicijų ir papročių elementai – vyko saulutės sodinimo ceremonija, vainikėlių mėtymas ant Kupolės, pagarbinta ugnis, augmenija, buvo uždegtas Joninių laužas, plukdomi vainikėliai,buvo būriamasi žolynų kiemuose.
Kaip ir kiekvienais metais, Vasarvidžio pyragų stalas pasipuošė miestiečių suneštais gardžiais, kvapniais ir gaiviais pyragais. Pyragus kepė robotikos centro „Robolabas“ vadovė Vaida Šiaučiūnė, Danguolė Kalvaitienė, „Kapučino kavos ir šimtalapių namų“ direktorė Miglė Janulionytė, Renata Ciplienė, Jolanta Silgienė ir Senvagės seniūnaitė Rasa Bulovienė, kuri ir laimėjo pagrindinę pyragų konkurso nominaciją „Vasarvidžio nakties sapnas“. Įspūdingo dydžio pyragais visus vaišino Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai.
Stebuklingą naktį žiūrovus scenoje linksmino Jungėnų kaimo kapela (Kalvarija), Violeta ir Vilius Tarasovai (Klaipėda), o ištvermingiausieji paparčio žiedo ieškojo ir kojas miklino naktišokiuose su DJ Jovani (Jonu Nainiu).
Renginį vedė liaudies tradicijų puoselėtoja, Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centro vadovė edukologė Aušra Sidorovienė. Šventės organizatoriai: Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai; rėmėjai – „Kalnapilis“ ir „Vilniaus duona“. Informaciniai rėmėjai – „Panevėžio kraštas“, „Sekundė“ ir kt.
Nuotraukos web 325cf