Dainų aidai veda į vasarą

Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų mišraus choro „Čiūto“ ir vokalinio ansamblio ,,Smiltelė“ (kolektyvų vadovė Dalia Gaspariūnienė) dainininkai jau gali lengviau atsikvėpti ir mėgautis vasaros malonumais. Nenutrūkstamų repeticijų maratono finiše konkursas, festivaliai ir net 3 dainų ir šokių šventės.

Kolektyvų dainininkai – aktyvūs mieste organizuojamų renginių dalyviai. Jų dainos skamba ne tik Valstybinių švenčių renginių metu Laisvės a. ar CIDO arenoje, bet ir festivaliuose bei koncertuose Bendruomenių rūmuose, kituose Lietuvos miestuose.

Gegužės 18 d. vokalinio ansamblio ,,Smiltelė“ dainininkai kartu su liaudiškų šokių ansamblio „Linas“ šokėjais dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ Marijampolėje.

Gegužės 31 d. ,,Smiltelės“ dainininkai dalyvavo rekordinio susidomėjimo sulaukusio 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės Ansamblių vakaro programos pakartojime. Dainų ir šokių ansambliai šį kartą susibūrė naujoje erdvėje – vaizdingame Tauragės slėnyje ant Jūros upės vingio. Renginyje, kurį surengė Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Tauragės kultūros centras, koncertavo apie 1200 atlikėjų. Koncertas ,,Čia protėvių ir mūsų žemė“ truko beveik dvi valandas. Vaizdingame muzikos ir šokio spektaklyje atgimė baltų dievų – Perkūno, Laimos, Žemynos – pagerbimo apeigos, skambėjo gimdyvę saugantys, vaiko gimimą sutinkantys užkalbėjimai. Senųjų papročių grožis ir reikšmė skleidėsi vaizduojamose šeimos šventėse. Skambėjo padėka Motinai Žemei, kurią tūkstančius metų ardami, sėdami, nuimdami derlių mūsų protėviai sukūrė daugybę nuostabių dainų ir apeigų. Ansamblių vakaro koncerto finalas „Gimę mes Lietuvoj“ – priesakas ateinančioms kartoms ginti ir stiprinti protėvių, tėvų kurtą ir iškovotą Lietuvos valstybę.

Birželio 2 d. „Smiltelė“ ir „Linas“ atstovavo Lietuvą Jūrmaloje organizuotame liaudiškų šokių festivalyje.

Birželio 8 d. choristai dalyvavo dvyliktojoje Vilniaus mokytojų namų organizuojoje Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventėje „Mes vėl kartu“. Šiais metais šventė buvo skirta Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Dainų vakaro metu buvo pristatyta muzikos patriarcho plati kūrybinė paletė, kuri apėmė lietuvių liaudies dainų harmonizacijas, originalias dainas ir instrumentinę muziką. Vilniaus gatvėmis iškilminga šventinė dalyvių eisena vedė prie Jono Basanavičiaus paminklo, kur įvyko Dainų šventės ,,Mes vėl kartu“ atidarymas. Didysis šventės koncertas įvyko Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. Čia į bendrą chorą susijungė per 60 kolektyvų, beveik 1000 dalyvių iš visos Lietuvos. Tai išskirtinė galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai miesto bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį bei bendrystę.

Birželio 15 d. „Čiūto“ dainininkai dalyvavo įspūdingoje Rytų Aukštaitijos dainų šventėje „Dainų dainelę“ kurortinių Zarasų ežero saloje. Daugiau nei 50 chorų, daugiau nei 1300 dalyvių iš Klaipėdos, Šiaulių, Naujosios Akmenės, Marijampolės, Varėnos, Pasvalio, Ukmergės, Elektrėnų, Kupiškio, Alytaus, Utenos, Zarasų, Panevėžio, Kauno, Vilniaus miestų, daugiau nei 3 valandos įspūdingo reginio ir kiekvieno širdį palietusių dainų tekstų. Zaraso ežero sala jau kurį laiką neturėjo tokios apimties kultūrinio renginio. Iškilmingi daudyčių garsai pakvietė į šventės pradžią. Zaraso ežero salos Didžiajame slėnyje atlikėjai – choristai ir šokėjai – pasikeitė vietomis su žiūrovais ir užėmė visą kalno šlaitą. Į dirigento vietą pirmasis stojosi profesorius Lionginas Abarius. Repertuare profesionaliosios lietuvių muzikos pradininko, kompozitoriaus ir dirigento Juozo Naujalio kūriniai. Skambėjo ne tik Didysis slėnis, skambėjo visas miestas ir jo pakraščiai.

Tikime, kad vasaros poilsis „Čiūto“ ir „Smiltelės“ dalyviams suteiks naujų jėgų ir polėkio ateinančio sezono veikloje.
Atgarsiai 23462

Sėkmingų metų aidas

 

Atgarsiai bde59

Lietuvos šimtmečio metai mišriam chorui „Čiūto“ buvo itin turiningi. Besiruošiant respublikinei dainų šventei, kolektyvas turėjo galimybę sudalyvauti renginiuose, kur ypatingas dėmesys ir pagarba skiriama tautos istorijai bei dvasinei kultūrai.

Vasario 16 d. Cido arenoje, Lietuvos valstybės atkūrino dienai skirtame renginyje, buvo sugiedota, šimtmečio daina išrinkta, Juozo Naujalio „Lietuva brangi“ ir legendinė Juozo Gudavičiaus daina „Kur giria žaliuoja“.

Gegužės 19 d. Kuršėnai šventė savo Miesto dieną. Vienas iš šventinių renginių - Šiaulių regiono dainų ir šokių šventė „Vardan tos...“ Mišraus choro „Čiūto“ dainininkai stovėjo vienoje gretoje su Šiaulių, Kelmės, Mažeikių, Akmenės, Šilutės kolektyvais.

Birželio 10 d. Klaipėdoje organizuota Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui. Ši šventė jau tapo vienu iš labai ryškiai šviečiančių Klaipėdos Klaipėdos kultūros švyturių, neatsiejama, dainomis ir šokiais alsuojanti klaipėdietiškų vasarų dalis. Vasaros koncertų estradoje rikiavosi šimtai dainininkų, kurie sutartingai traukė chorines dainas.

Birželio 16 d. Šiaulių miesto Polifonijos kamerinėje salėje suskambėjo „Ramios, malonios vasaros naktys“. Chorinės muzikos šventėje dainavo Panevėžio „Čiūto“, Kauno „Diemedis“, Šiaulių „Vasara“ ir Rygos „Fenikss“.

Liepos 6 d. Vilniaus Vingio parko estradoje suskambėjo galingas ir vieningas Lietuvos choras,į kurį įsiliejo ir „Čiūto“ dainininkai. Dainų diena savo programa ,,Vienybė težydi“ vainikavo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventę ,,Vardan tos...“

Ruduo sužėrėjo ne tik gražiomis rudenėmis gėlėmis, bet ir smagia Aukštaitijos regiono dainų ir šokių švente „Šimtmečio skrynia“. ,,Čiūto“ dainininkai kartu su kitais choristais sudėjo dainų pynią „Lietuviais esame mes gimę“.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija kas du metai, lapkričio mėnesį, organizuoja respublikinį chorų festivalį-konkursą, skirtą religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai šv. Cecilijai. Festivalio – konkurso tikslas – tęsti ir puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, aktyvinti chorinį judėjimą, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp kolektyvų. Konkursas-festivalis skirstomas į 5 kategorijas ir dalyvaujame jame visi pageidaujantys mokyklinio amžiaus, studentų ir mėgėjų chorai. Šiais metais konkurso skirtingose kategorijose dalyvavo 15 kolektyvų. Sėkmingas buvo choro ,,Čiūto“ pasirodymas. E kategorijoje pelnytas laureato vardas ir I laipsnio diplomas.

Lietuvos šimtmečio metus vainikavo, lapkričio mėnesį, Bendruomenių rūmuose vykusi respublikinė chorų šventė „Amžina daina“, kurioje suskambėję „Čiūto“ dainininkų balsai nepaliko abejingų tiek chorui, tiek ir chorinei muzikai.