KVIEČIAME APSILANKYTI PANEVĖŽIO BENDRUOMENIŲ RŪMUOSE IR

SUSIPAŽINTI SU RŪMŲ VEIKLA!
 

IMG 0028 web fc83b

515 Gimtadienis. Panevėžys praeities ir ateities sandūroje

Šių metų rugsėjo 7-9 dienomis miestas švęs savo 515-ąjį gimtadienį. Atsižvelgiant į tai, kad 2018-ieji yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai, pasirinkta gimtadienio tema – „Praeities ir ateities sandūroje“. Čia susitiks praeitis ir ateitis, patirtis ir motyvacija, atsivers senoji turgaus aikštė ir šiuolaikinio inovatyvaus miesto vizija. Šventės organizatoriai miesto savivaldybė ir Bendruomenių rūmai kviečia įsilieti į trijų dienų renginių sūkurį, ne tik kaip žiūrovus, bet ir kaip aktyvius dalyvius.                                     

Rugsėjo 8 d., 13-16 val. Laisvės aikštėje organizuojamos edukacinės, interaktyvios veiklos, meninės programos „Laiko labirintas“. Improvizuoti „Laiko vartai“ sujungs praeitį ir ateitį. Pasinaudokime galimybe prisistatyti, pasireklamuoti, būti matomais, sudominti, tiesiog tapti didelės bendruomenės dalimi, pasakyti „aš čia“, „aš gyvenu Panevėžyje“.

Vienu gražiausių akcentų vėl taps rugsėjo 8 d. organizuojama šventinė eisena kurioje kasmet dalyvauja vis daugiau lopšelių-darželių ir mokyklų, kultūros ir meno, sporto kolektyvų, bendruomenių, įstaigų ir organizacijų. Šiemet eisenoje bus akcentuojama praeitis ir ateitis. Kviečiame Jus prisistatyti ir reprezentuoti save, savo įstaigą, įmonę, bendrovę. Maloniai kviečiame į eiseną įsilieti šeimas: tėvelius su kūdikiais vežimėliuose. Eikime, važiuokime su seniausia ir naujausia technika, muzikuokime Panevėžyje, pradžiuginkime, nustebinkime vieni kitus savo sumanymais.

Kviečiame registruotis į:

Šventinę eiseną – Laima Sereikienė el. p. laima@pankultura.lt, tel. 8 615 55713 (švietimo, mokslo, kultūros, verslo institucijas, pavienius žmones, grupes, bendruomenes ir kt.).

ANKETA-spausti čia, pildyti.

Motorizuotą eiseną – Paulius Preibys el. p. it@pankultura.lt, tel. 8 603 95557 (motociklai, automobiliai, karinė technika ir kt.).

ANKETA-spausti čia, pildyti.

Edukacines, interaktyvias veiklas, menines programas „Laiko labirintas“. Norintieji dalyvauti ir įsilieti į miesto šventę su savo programomis, projektais registruojami el. p. projektai@pankultura.lt, tel. 8 698 14970 (Judita Kačinskaitė).

ANKETA-spausti čia, pildyti.

Vaikų ir jaunimo koncerto dalyviai registruojami el. p. renginiuorganizavimas@pankultura.lt, tel. 8 682 46901 (Nijolė Kubiliūnienė).

Tradiciją tęsia dienraštis „Sekundė“ – organizuodama netradicinių inovatyvių plaukimo priemonių varžybas „Laivas-improvizacija 2018”. Kviečiame visus (šeimas, draugus, įmones ir organizacijas) dalyvauti, pademonstruoti savo sumanumą gaminant ar pritaikant bet kokį daiktą, kuris, Jūsų manymu, gali plaukti, - „laivą“ ir pristatant linksmą jo įgulą, idėją. Tai ne tik puiki proga organizacijos kolektyvui linksmai kartu praleisti laiką, bet ir galimybė pagarsinti bendrovės vardą ar prekinį ženklą. Ši reklama nieko nekainuoja. Daugiau informacijos ir registracija tel. 8 685 76830, el. p. kristupas@onmedia.lt.

Panevėžiečiai, įstaigos, įmonės ir organizacijos savo pasiūlymus, pageidavimus gali teikti ir el. p. miestogimtadienis@pankultura.lt, tel. 8 698 83884 (Jurgita Rimšė).

Bendruomenių rūmų nuotrauka web fae36

Panevėžys išvyksta į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“!

Dainų ir šokių švenčių tradicija yra ypatingai svarbi Lietuvos žmonėms. Ji yra įgijusi tarptautinį pripažinimą, paskelbta Žmonijos žodinio nematerialaus paveldo šedevru, UNESCO įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Dainų šventė yra gyvybiškai svarbi regionų kultūros sklaidai, tapatybės išsaugojimui, ji vienija Lietuvoje gyvenančius ir po pasaulį išsisklaidžiusius mūsų tautiečius. Ypatingai svarbi šventės edukacinė funkcija – juk beveik pusė dainų šventės dalyvių yra vaikai ir jaunimas. Dainų šventėje dalyvauja žymūs šalies menininkai, profesionalūs atlikėjai, gimsta nauji autorių kūriniai.

Šiais metais Vilniuje vyks jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Jai ruošiasi visi Lietuvos miestai ir miesteliai. Vienoje vietoje susijungs visos Lietuvos kaimų, miestelių, tarmių, senųjų dainų, šokių, amatų, patiekalų bei kitų tradicijų margumas. Nemačiusiam sunku įsivaizduoti dvidešimties tūkstančių dalyvių chorų skambesį ar dideliame stadione atgyjančius devynių tūkstančių šokėjų brėžiamus raštus. Visa tai ir dar daugiau išvysime šių metų Dainų šventėje, kurią sudarys 14 renginių.

Pasirengimas Lietuvos Dainų šventei jau atėjo į pabaigą – atrinkti meno kolektyvai, patvirtinti repeticijų ir koncertų grafikai, dar vyksta organizaciniai darbai. Šiemet šimtmečio šventėje, liepos 1-6 dienomis, sostinėje dalyvaus Panevėžio 35 kolektyvai, 949 miesto meno mėgėjai, iš jų 10 Panevėžio bendruomenių rūmų kolektyvų, 260 dalyvių.

Liepos 6 d. Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo, dieną 14 val. vyks spalvinga šventės dalyvių eisena iš Katedros aikštės į Vingio parką. Panevėžio miesto 270 dalyvių žygiuos pasipuošę trispalviais balionais ir šimtmečio gėlėmis. Eisenoje dalyvaus Lietuvos miestų vadovai. Panevėžį atstovaus, pučiamųjų instrumentų orkestras „Panevėžio garsas“ su šokėjomis, Vytauto Mikalausko gimnazijos pučiamųjų orkestras, kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų folkloro ansamblis „Pulkelis“, vad. Regina Zigmantienė, mišrus vokalinis ansamblis „Smiltelė“, mišrus choras „Čiūto“, vad. Dalia Gaspariūnienė, jaunimo liaudiškų šokių grupė „Austėja“, pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Sidabra“ vad. Kristina Nainienė, vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Verdenė“, vad. Vytautas Murauskas, pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“, vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Grandinėlė“, vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Miestelėnai“, vad. Zita Rimkuvienė, pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Gija“, vad. Dainora Venslovienė.

Į eiseną įsilies Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, Juozo Balčikonio gimnazijos, muzikos mokyklos, 5-osios gimnazijos, Vytauto Žemkalnio gimnazijos, miesto chorai. Šventę vainikuos renginys Vingio parko estradoje „Dainų diena“ ir į vieną milžinišką chorą suburs tūkstančius dainininkų.

Visus kviečiame atvykti į Lietuvos šimtmečio Dainų šventę. Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį kartu!

Vasarvidžio (Joninių) šventė Panevėžyje!

Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai birželio 23d. 17 val. sukvietė panevėžiečius ir miesto svečius į Skaistakalnio parką, kuriame vyko Vasarvidžio (Joninių) šventė.

Nuo 17 val. Šventės svečių laukė senieji amatininkai, tautodailininkai, žolininkai, mugės prekiautojai. Lankytojai smagiai leido laiką interaktyviuose kiemuose, lankė gyvulėlius, nemokamai važinėjosi žirgais kinkyta karieta, dalyvavo atrakcionuose.

Šventės duris tradiciškai atvėrė „Jonų karčiama“ pasiūliusi platų lietuviško kulinarinio paveldo meniu.

Prieš Vartų (prausimosi) ceremoniją 17.15 val. pati gamta renginio organizatoriams suskubo į pagalbą. Tartum užsakytas vasariškas lietus nuplovė Skaistakalnio parką ir visą Panevėžio miestą. Vyko vartų (prausimosi) ceremonija. Šventė prasidėjo iškilminga ragų fanfara, folkloro programa, tradiciniais šokiais. Programoje dalyvavo bendruomenių rūmų kapelos „Pokūda“, „Nevėžis“, „3D“, meno mėgėjų kolektyvai: „Pulkelis“, „Austėja“, „Verdenė“, „Linas“, „Kanapėlė“, „Grandinėlė“, „Gija“, „Sidabra“, „Siaustinis“, „Čiūto“.

Vieni šoko, kiti lankėsi senųjų amatų ir žolinčiaus kiemuose, mokėsi kupoliauti, velti vilną, žiesti puodus, pinti, juostas ir vainikėlius, drožti medį, kalti metalą. Žaidė tradicinius laudiškus Joninių žaidimus. Šventėje dominavo visi lietuviškų Joninių tradicijų ir papročių elementai – vanduo, ugnis, augmenija. Vakarop, saulei leidžiantis, vyko saulutės sodinimo ceremonija, pagarbinta ugnis, vainikėlių mėtymas ant Kupolės, plukdyti vainikėliai, burimai žolynų kiemuose.

Šiais metais jau tradicija tapusiame „Vasarvidžio pyragų“ konkurse miestelėnai ir kiti renginio svečiai pasilepino skaniais kepiniais. O dalyviams buvo įteiktos nominacijos už iškeptus pyragus. „Smetoniškas“ Panevėžio socialinių paslaugų centrui, „Lietuviškas istorinis“ JAWA fanų klubui, „Gaivusis“ Skaistakalnio seniūnijai, „Vasaros spalvos“ Liekupio bendruomenei, „Vasarvidžio nakties sapnas“ Senvagės bendruomenei. Milžinišku pyragu, puoštu šimtmečio gėle, visus vaišino Panevėžio miesto savivaldybė.

Scenoje Vasarvidžio šventės dalyvius linksmino kaimiškos muzikos ansamblis „Jonis“ (Šiauliai), folkloro grupė „Marga muzika“ (Vilnius), ištvermingiausieji kojas miklino naktišokiuose, grojo kapela „Bičiuliai“ (Vilnius). Renginį šmaikščiai vedė Pasvalio „Klėties teatro“ aktoriai Viktoras Stanislovaitis ir Žydrūnas Pačinskas.

1 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu c64e2

 

 

 

 

 

 

2 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu 403163 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu e00324 varduvininkams vainikai ir JONIO daina foto Gedimino Kartano ir organizatoriu a7d8f5 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu f7a316 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu dc3397 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu a1eaf9 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu a901c10 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu d528d11 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu 684f712 foto Gedimino Kartano ir organizatoriu 3ea02

Panevėžio miesto vaikų ir jaunimo teatrų šventė „Drąsiau, drambly!“

Tęsdami tradiciją 2018 m. kovo 27 d. Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai, Renginių salėje, organizuoja devintąją vaikų ir jaunimo teatrų šventę „Drąsiau, drambly!“, skirtą Tarptautinei teatro dienai.

Renginio tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo saviraišką per kūrybą, didinti teatro meno populiarumą tarp jaunųjų Panevėžio miesto gyventojų.

Šventėje kviečiami dalyvauti visi Panevėžio švietimo įstaigų vaikų bei jaunimo teatrų kolektyvai.

 

DALYVIO ANKETĄ RASITE ČIA

 

Vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Drąsiau, drambly!“ organizavimas:

  1. Teatrų šventė skelbiama kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų interneto svetainėje www.pankultura.lt, socialiniame tinkle „Facebook“-Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai.
  2. Šventės dalyvio anketa užpildoma pagal pateiktą formą (žr. priedas Nr. 1).
  3. Repeticijos – kovo 26 d. nuo 10.00 val. iki 16.00 val.
  4. Pasirodymo laikas – ne ilgiau 30 min.
  5. Garso įrašų – 2 egz. (vienas – vadovui, kitas, po repeticijos, paliekamas šviesos ir garso režisieriui. Antrąjį įrašo egz. atsiimti tik pasibaigus renginiui).
  6. Apie dalyvavimą pranešti iki kovo 9 d.
  7. Papildoma informacija teikiama tel.:  8 698 14 970, 8 620 27 965, (8-45) 460 625; el. p.: projektai@pankultura.lt; rumuprojektai@pankultura.lt

 

Akcija „Ilgiausias laiškas Lietuvai“ pristatymas

Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį išradingai – kurkime ilgiausią laišką Lietuvai, siekime ilgiausio laiško rekordo.

Norėdami įgyvendinti šią idėją kviečiame visus panevėžiečius prisijungti prie šios gražios akcijos. Vasario 16 d. 12 val. prie Panevėžio savivaldybės, iškilmingos vėliavos pakėlimo ceremonijos metu, bus iškilmingai paskelbta ilgiausio laiško Lietuvai, rašymo pradžia ir išdalinti pirmieji pergamentai, t. y. popieriaus lakštai laiško rašymui. Nuo to momento visi geros valios, pilietiškai nusiteikę panevėžiečiai, tame tarpe ir kultūros, švietimo  įstaigos, verslo institucijos, miesto vietos bendruomenės galės ištarti didelį AČIŪ savo šaliai, Lietuvai ir Panevėžio miestui nusipelniusioms asmenybėms, visiems žmonėms, kuriems norima padėkoti (galbūt ir mamai, tėčiui ir kt.). Antra laiško eilutė laiške - bus linkėjimas ateities kartoms, antro šimtmečio Lietuvos žmonėms. Kiekvienas norintis panevėžietis, miesto svečias, galės padėkoti, parašyti palinkėjimą, kūrybiškai išreikšti šilčiausius jausmus, išgyvenimus, lūkesčius, perduoti žodį, linkėjimą kito šimtmečio kartoms. Pirmieji pergamentai bus įteikti vasario 16-ąją, kiti bus teikiami dar dvi savaites. Po vasario 16 d. popieriaus pergamentus galima atsiimti Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose. Jie yra specialūs, organizatorių registruoti ir antspauduoti. Kiekviena įstaiga, įmonė, asmuo turės teisę pasirašyti laišką ne tik parašu, bet ir atžymėti savo antspaudu. Smulkesnė informacija renginių organizatorė Judita Kačinskaitė e. p. projektai@pankultura.lt., tel. 8-698 14970

Akcija baigiasi 2018 m. kovo 11 dieną. Popierinio laiško variantas bus perkeltas ant tento. Kovo 11 d. „Ilgiausias Laiškas Lietuvai“, bus eksponuojamas Laisvės aikštėje. Laiško originalas bus išmatuotas ir komisijos užfiksuotas ilgiausio laiško Lietuvoje rekordas įamžintas. Išmatuotas laiškas bus įdėtas į ilgaamžišką kapsulę ir bus įkastas Laisvės aikštėje, ąžuolų alėjoje ateinančio šimtmečio kartoms.

Ši akcija yra viena iš „Didžiojo atgimimo, vilties, jaunystės, meilės ir muzikos festivalio ,,Laisvės pavasaris-2018“ renginių.

KALEDU ATVIRUKAS BANERIUKAS web c8b87

2017.11.20 - 12.08 (Panevėžio bendruomenių  rūmų Konferencijų salėje)
Kūrybinės edukacinės dirbtuvės. Kurkime kartu! Užsisakykite iš anksto. Bilieto kaina 1,50 Eur

2017.11.21 - 12.01
Kalėdinių atvirukų konkursas
Jei sukūrei Kalėdinį atviruką namuose, mokykloje ar darbovietėje, dalyvauk!

2017.12.04 - 12.22 (Panevėžio bendruomenių rūmų Mažosios salės fojė)
Kalėdinių atvirukų paroda

2017.12.14 14 val. (Panevėžio bendruomenių rūmų Mažojoje salėje)
Dalyvių apdovanojimai

2017.12.22
Socialinė akcija. Išvyka į senelių namus
Kalėdinių atvirukų dovanojimas

Būtina išankstinė registracija!
tel. 8 620 27 965, (8-45) 460 625 arba el. p. rumuprojektai@pankultura.lt
Konkurso - parodos NUOSTATAI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pelenė pailgas web 95510

Kalėdinis – naujametinis spektaklis visiems Š. Pero pasakos motyvais „Pelenė“

Kviečiame užsisakyti! 2017 m. gruodžio 19-29 d.

Spektaklis puikiai tiks visų amžiaus grupių žiūrovams, tiek vaikams tiek suaugusiems. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų didžiojoje salėje naujai atgimsta viena iš seniausių klasikinių pasakų. Pagrindinius vaidmenis atliks profesionalūs aktoriai. Spektaklyje dalyvauja per 30 kalėdinės spektaklio trupės atlikėjų ir šokėjų, jauniausiai artistei vos 5 metukai, vyriausiam aktoriui per 60. Karaliaus menėje jūsų laukia susitikimas su karališkąją svita, užjūrio princais ir princesėmis, smaližiumi princu, ekscentriškąją pamote ir jos charizmatiškomis dukromis ir žinoma su iš Pelenų mergaitės virtusia princese. Tai pasaka, kurioje moliūgas virsta aukso karieta, pelės- žirgais ugniniais karčiais, o pilkas paprastos mergaitės pasaulis-rojumi.  Esate kviečiami į puotą, kur meilė ir gėris nugali pavydą ir neapykantą, kur triumfuoja tiesa. Spektaklyje daug melodingos muzikos, dainų, ekspresijos ir veiksmo, kerinčio naujametinio spindesio. Po spektaklio visų laukia Kalėdų senelio vizitas.  Kasmet per gražiausias metų šventes atminkite - Jūs visi verti tikros pasakos! Spektaklio trukmė 1 val.

Kūrybinė grupė:

Scenarijaus autorė-režisierė Sandra Birgėlė-Myškienė, režisierė statytoja Audronė Aškelavičienė-Redwod, kompozitorius  Rimantas Bagdonas, dailininkė-scenografė Elvyra Vilkienė, kostiumininkė- Marija Morkuckienė, šviesos režisierius Kęstutis Krikščiūnas, garso režisierius Remigijus Gudonis, scenos operatoriai- Neimantas Pakalnis, Rimantas Jusevičius.

Vaidina: Pelenė- Judita Kačinskaitė, Karalius- Petras Kežys, Mažoji burtininkė- Liepa Kalpokaitė, Krikštamotė- Nijolė Kubiliūnienė, Pamotė- Audronė Aškelavičienė- Redwod, Vyresnioji dukra- Daiva Barzinskienė, Jaunėlė dukra- Radvilė Budrytė, Princas- Nojus Jonaitis, Karaliaus pasiuntinys- Jonas Tubis ir tikras Kalėdų senelis iš Laplandijos ir jo fėjos.

Didžioji salė. Bilieto kaina 5 Eur

Grupėms taikomos nuolaidos!

Užsakymai ir informacija tel.: 8 615 37 416, 8 615 55 712 arba el. p. jolanta@pankultura.lt, laima@pankultura.lt

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII Tarptautinis šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“

 IGP2926 web ecea9

Tarptautinis šokių ir muzikos festivalis „Prie Nevėžio“ pirmą kartą surengtas Panevėžio mieste ir apskrityje 2004 m. gegužės 1-3 dienomis. Šiuo renginiu mieste buvo pažymėtas reikšmingas šaliai įvykis - Lietuvos įstojimas į Europos Sąjungą. Šventiniuose koncertuose dalyvavo Baltijos šalių meno kolektyvai.

Švenčiant Panevėžio miesto gimtadienį rugsėjo 8-10 dienomis vėl suskambės jau VII-ojo Tarptautinio šokių ir muzikos festivalio „Prie Nevėžio“ akordai. Baigiamajame festivalio koncerte „Čia Lietuva“ Senvagės scenoje suksis Bendruomenių rūmų meno mėgėjų kolektyvai ir svečiai iš užsienio:

Andzeli (Latvija) kultūros centro vyresniųjų šokių kolektyvas „Eži”, vadovas Aivar Platacis.

Daugpilio (Latvija) Latvių kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Saime”, vadovė Vilma Taraude.

Talino (Estija) Prancūzų licėjaus liaudiškų šokių ansamblis „Leesikaad”, vadovė Kristiina Siig.

Chelmno (Lenkija) kultūros centro dainų ir šokių ansamblis „Chelmno”, vadovė Mariola Piedzia.

Gori (Gruzija) šokių ir dainų ansamblis „Gori“, vadovas Sandro Kavsadze.

Sekmadienio popietę kviečiame į Senvagę kartu, pasidžiaugti savo ir svečių kolektyvais, pasigėrėti tautinių kostiumų raštais. Juk šie metai Lietuvoje – tautinio kostiumo metai!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KELEIVIAMS ŽINOTINA!

Dėl Panevėžio miesto gimtadienio renginių nuo 2017 m. rugsėjo 8 d. 7.00 val. iki rugsėjo 10 d. 18.00 val. bus nutrauktas eismas Elektros gatve. Miesto maršrutiniai autobusai Nr.4 į Vaivadus važiuos Smėlynės, Senamiesčio gatvėmis, Nr.6 ir Nr.6A į J. Janonio g. ir geležinkelio stotį – Smėlynės, Marijonų gatvėmis.

2017 m. rugsėjo 10 d. nuo 7.00 val. iki 18.00 val. bus nutrauktas eismas J. Urbšio gatve. Miesto maršrutiniai autobusai Nr. 4 į Molainius, Nr.6 į Pajuostį ir Nr.6A į Dembavą važiuos Respublikos, P. Puzino, A. Mackevičiaus, A. Smetonos gatvėmis, Nr.16 į abi maršruto puses – Respublikos, P. Puzino, A. Mackevičiaus, Vasario 16-osios gatvėmis. P. Puzino gatvėje prie pataisos namų bus pastatyti laikini autobusų stotelių ženklai.

2017 m. rugsėjo 10 d. nuo 17.00 iki 19.00 val. pagrindinėmis miesto gatvėmis žygiuos šventinės eisenos dalyviai. Dėl to neišvengiamai sutriks miesto autobusų eismas, todėl atsiprašome keleivių dėl būsimų nepatogumų ir tikimės jų supratingumo.    

Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

viršelis web 14849

Panevėžio 514-asis: nauja, nepaprasta, nematyta

Rugsėjo 8-10 dienomis mūsų laukia didžiausia Panevėžio šventė – 514-asis miesto gimtadienis. Jau tampa gražia tradicija, kad kasmet visus projekto renginius ir detales susieja viena tema. Šįsyk – „Panevėžys atsinaujina“. Ja Savivaldybė su šventės rengėjais Bendruomenių rūmais nori akcentuoti ir miesto pokyčius, ir pasiūlyti panevėžiečiams, miesto svečiams iš arčiau pažvelgti į įvairias naujoves ir naujienas: meno, technologijų, žaidimų, technikos ir kt. Sudarydami programą tikimės ir viliamės: jums patiks.

Taigi ko sulauksime?

Šiuolaikinio meno stebuklų. Į gimtąjį miestą su Gyčio Ivanausko modernaus šokio teatru grįš panevėžietė menininkė Monika Dirsytė. Ji parodys savo naujausią performansą – „Niekas neatims manęs iš manęs“. Juo ginama kiekvieno teisė ir galimybė būti savimi, kalbama apie kiekvieno mūsų unikalumą. „Kartais dirbame darbus, kurių galbūt nemėgstame, atsiduriame situacijose, kuriose tarsi esame bejėgiai, kartais likimas ir žmonės žaidžia su mumis. Nepaisant to, mes vis tiek liekame skirtingi ir nepakartojami. Ir kiekvieną akimirką, kol esame gyvi, mūsų širdys žino, kad niekas neatims mūsų iš mūsų“, - teigia M. Dirsytė.

Pirmąkart Panevėžyje pasirodys „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas urbanistinio šokio teatras „Low Air“. Performatyviu gatvės šokio spektakliu „Vaivorykštė“ autoriai atkreipia dėmesį į viešųjų erdvių dabartį ir praeitį, atsigręžia į globalizacijos užmirštas, renovacijos paliestas vietas, naujai pažvelgia į miesto procesus.

Kitas „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas šiuolaikinio šokio teatras iš Klaipėdos „PADI DAPI Fish“ gatvės performansu pasakos apie šiuolaikinį Panevėžį – per įgarsintus miesto iškilių asmenybių, kūrėjų tekstus, muziką ir judesį.

Performansą „Įtemptas laikas“ pristatys menininkė Židrija Janušaitė, „Svarbi diena“ apie šventės fenomeną – Kristina Marija Kulinič, eksperimentinę muziką ir performansą ,,Garsas čia ir dabar“ – Arma Agharta, Morrigun, Morken (Norvegija).

Naujųjų technologijų. Atsiras lego ir mintimis valdomų robotų zona, kur vaikai galės pažaisti, suaugusieji – išbandyti savo minčių galią.

Vyks mokslo šou „Atradėjas“. Bus galima pasigaminti dirbtinio sniego, muilo košės, išmaniojo plastilino, eksperimentuoti su magiškais maišais, pažaisti su muzikiniais vamzdžiais, išvysti dirbtinę vaivorykštę, išgirsti griaustinio trenksmą, dalyvauti dūmų eksperimente, išbandyti kamuolį be gravitacijos, pajusti tikrąją rankų energiją, sužinoti apie ledinį kvėpavimą ir t. t.

Netrūks ir kitokios interaktyvios veiklos. Apsilankysite Iliuzijų muziejaus ekspozicijoje. Išvysite nesudėtingas optines iliuzijas, interaktyvius įrenginius – veidą suliejantį veidrodį, mintimis valdomą žaidimą ir kt. Gatvės gimnastikos mokys ir interaktyvią treniruotę ves „Broliai akrobatai“. Galėsite išbandyti „KangooJumps“ – naują fitneso ir aerobikos programą mūvint specialius batus.

Būsite pakviesti į ateities šukuosenų grožio saloną, šalies dizainerių mugę ,,Design for life“, aludarių, saldumynų šventes, veiks naujų, modernių automobilių paroda ir kt.

Koncertai? „Daddy Was A Milkman“, GJAN, Zip FM diskoteka su DJ Simona Bandita, DJ Donatello, Monika Linkytė, „Lemon Joy“, Saulius Prūsaitis su grupe, Leon Somov&Jazzu ir kt.

Kas dar? Oro balionai, populiarioji šventinė eisena, atviros dailininkų dirbtuvės, mugė, pramogų parkai, plaukiojimo terasos, Tautinio kostiumo diena, pučiamųjų orkestrų festivalis „Dūdų vasara“, kinas po atviru dangumi, naujųjų technologijų ir muzikos šou su smilgininkais, lazeriais, fejerverkais, laivų, spektakliai, inovatyvių plaukimo priemonių varžybos, grafičių gatvės meno čempionatas, mados podiumas, automobilių slalomas, gatvės gimnastų, krepšinio, futbolo, orientavimosi sporto varžybos, Lietuvos galiūnų čempionato finalas...

Taigi turime daugiau kaip 100 priežasčių dalyvauti 514-ojo miesto gimtadienio šventėje. Susitinkame?

Visa gimtadienio programa jau netrukus bus paskelbta www.panevezys.lt, www.pankultura.lt. Artėjančios šventės pulsą galite pajusti Panevėžio gimtadienio „Facebook“ paskyroje.  

Miesto savivaldybės komunikacijos skyrius

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

514-asis Panevėžio gimtadienis: naujovių ir inovacijų šventė

paneveziogimtadienioeisenamiestogatvemis 1f7cf

Rugsėjo 8-10 dienomis miestas švęs 514-ąjį gimtadienį. Jo tema – „Panevėžys atsinaujina“. Savivaldybė ir šventės organizatorius Bendruomenių rūmai kviečia įsilieti į tris dienas truksiančių renginių sūkurį. Ne tik kaip žiūrovus, bet ir kaip aktyvius dalyvius.

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 12-16 val. Laisvės aikštėje įkurkime inovatyvų Menų ir technologijų labirintą, organizuokime edukacines, interaktyvias veiklas, Panevėžyje ir visoje šalyje gaminamos naujos produkcijos, technikos, įrenginių, išradimų pristatymus. Pasinaudokime galimybe prisistatyti, pasireklamuoti, pabūti matomi, sudominti, tiesiog tapti didelės bendruomenės dalimi…

Vienu gražiausių akcentų vėl taps rugsėjo 9 d. organizuojama šventinė eisena, kurią kasmet papildo vis daugiau lopšelių-darželių ir mokyklų, kultūros ir meno, sporto kolektyvų, bendruomenių, įstaigų ir organizacijų. Šiemet organizatoriai akcentuos atsinaujinimą, tad planuojama įtraukti daugiau pavienių gyventojų – eiseną ves mažieji panevėžiečiai, tėveliai su kūdikiais vežimėliuose – mūsų miesto ateitis. Važiuokime, eikime su naujausia technika, netradiciškai muzikuokime. Pradžiuginkime, nustebinkime vieni kitus savo sumanymais.

Į eiseną švietimo, mokslo, kultūros, verslo institucijas, pavienius žmones, grupes, bendruomenes ir kt. kviečiame registruotis el. p. laima@pankultura.lt, tel. 8 615 55713 (Laima Sereikienė), motorizuotus dalyvius – el. p. kro@pankultura.lt, tel. 8 612 04323 (Remigijus Gudonis).

Jau dabar planuojami avangardinės mados kolekcijų pristatymai. Norintieji parodyti savo išmonę ir kūrybiškumą registruojami el. p. projektai@pankultura.lt, tel. 8 698 14970 (Judita Kačinskaitė).

Tradiciją tęsia dienraštis „Sekundė“ – vėl vyks netradicinių plaukimo priemonių varžybos „Laivas-improvizacija”. Kviečiame dalyvauti, surengti atrakciją sau ir žiūrovui įmones, įstaigas, organizacijas, kolektyvus. Juk linksma įgula privers (ar bent pabandys priversti) plaukti bet kokį daiktą? Varžybų dalyvius kviečiame registruotis UAB „On Media“ tel. 8 656 32073, el. paštu laurynas@onmedia.lt.

Panevėžiečiai, įstaigos, įmonės ir organizacijos savo pasiūlymus, pageidavimus dėl interaktyvios veiklos gali teikti el. p. miestogimtadienis@pankultura.lt, renginiuorganizavimas@pankultura.lt, tel. 8 698 83884 (Jurgita Rimšė), 8 682 46901 (Nijolė Kubiliūnienė).

Miesto savivaldybės komunikacijos skyrius